Pracownik

Rekrutacja pracowników

W firmie jest bardzo ważnym etapem, który powinien być prowadzony zgodnie z góry założonymi wymaganiami w stosunku do nowej załogi. Dobranie odpowiednich specjalistów jest w końcu kluczowe z punktu widzenia przyszłości działalności – zgrany i utalentowany zespół to inwestycja na długie lata.

Pomoc w HR

Obecnie firmy mają do dyspozycji dwa rozwiązania – 6EAB6C3900rekrutacja pracowników powierzona zewnętrznym specjalistom w tym zakresie, między innymi agencjom HR, oraz samodzielne prowadzenie tych czynności, najlepiej z wsparciem osoby, która posiada wiedzę w tym właśnie zakresie. Potrzebne jest określenie potrzeb rekrutacyjnych, realizacja kampanii rekrutacyjnej, następnie przejrzenie nadesłanych aplikacji i zaproszenie wyselekcjonowanych osób na rozmowy kwalifikacyjne, nieraz testy kompetencyjne i końcowe wybranie najlepszych kandydatów.

Formalności związane z rekrutacją

Oczywiście, nie można zapomnieć także o pozostałych formalnościach. Zaliczają się do nich między innymi badania pracowników, do których muszą oni przystąpić przed rozpoczęciem pracy, także szkolenia BHP wstępne, bez których także nie można jej podjąć. W działach kadr i płac tworzy się teczki osobowe pracowników, przygotowuje się umowy, dokumentację do ZUS.

Tym wszystkim może również zająć się biuro rachunkowe, które świadczy usługi kadrowo-płacowe lub też agencje HR, dlatego jako przedsiębiorca nie trzeba zatrudniać własnych pracowników, by nie zwiększać kosztów. To często praktykowane rozwiązanie przez małe i średnie firmy.